Światło jest człowiekowi niezbędne do życia. Dzięki niemu możemy chociażby kontynuować codzienną aktywność po zachodzie słońca. Bez sztucznego światła byłoby to bardzo utrudnione, a w większości przypadków wręcz niemożliwe. Dlatego od zarania dziejów wykorzystujemy sztuczne oświetlenie. Przez ostatnie 100 lat w oświetleniu domowym królował wynalazek Edisona, czyli żarówka. Choć ten rodzaj oświetlenia był przez długi czas jednym z najpowszechniej stosowanych źródeł światła, obecnie postrzegany jest jako źródło bardzo energochłonne. W tradycyjnej żarnikowej żarówce o mocy 100W jedynie 5% energii jest przemieniane na światło widzialne, zaś pozostała energia tracona jest na ciepło, które opłacane jest wraz z rachunkiem za energię elektryczną. Dlatego tak ważne jest stosowanie źródeł energooszczędnych, jak oświetlenie LED, które często wytwarza tak znikome ilości ciepła, że jest to nawet niedostrzegalne.

EFL Polaris od ponad 10 lat nieustannie wykorzystuje dostęp do technologii LED, przez co zalicza się do prekursorów rozwoju tego oświetlenia w Polsce.

 

Główne zalety stosowania oświetlenia LED:

 

Energooszczędność i proekologiczność

Oświetlenie LED jest obecnie najbardziej energooszczędnym źródłem światła, które być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jest ono dziesięciokrotnie bardziej energooszczędne od tradycyjnych źródeł światła oraz dwukrotnie od żarówek energooszczędnych, bowiem praktycznie cała energia dostarczana przez oświetlenie LED jest zamieniana na światło. Dodatkowo diody LED w przeciwieństwie do standardowych żarówek nie zawierają różnego rodzaju toksycznych materiałów. Wszystko to sprawia, że LEDy są także przyjazne środowisku.

 

Odporność i bezpieczeństwo

Diody LED są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne czy wstrząsy i drgania, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w wielu różnych miejscach jak np. zakłady produkcyjne. Jednocześnie światło emitowane przez żarówki diodowe jest bezpieczne dla oczu i ludzkiego zdrowia. Diody nie męczą wzroku i nie wpływają negatywnie na samopoczucie, gdyż nie występuje w nich promieniowanie UV i drganie światła.

 

Trwałość

Długi czas życia LED’ów to jedna z kluczowych zalet tego rodzaju oświetlenia. Diody LED mogą dawać bowiem światło nawet przez ponad 50 tys. godzin, czyli pracować niemal nieustannie przez okres 5-6 lat. Co ważne, częste włączanie i wyłączanie nie ma wpływu na skrócenie ich żywotności i czasu eksploatacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek diody się nie wypalają, a z czasem tracą jasność świecenia. Przy tym dla porównania trwałość żarówek żarowych wynosi zaledwie ok. 600, zaś żarówek energooszczędnych ok. 6 tys. godzin.

 

Elastyczność

Produkty LED mogą przyjąć różny kształt (taśmy czy oprawy itp., https://www.efl-polaris.com/produkty/), zaś diody produkowane mogą być niemal w dowolnym kolorze. Dzięki temu mają szansę idealnie wpisać się w dowolne wnętrza.

 

Postaw w firmie i swoim otoczeniu na jakość, dobre samopoczucie, trwałość i ekologię oświetlenia LED.

Zapoznaj się z naszą ofertą nowoczesnych produktów LED: https://www.efl-polaris.com/