Budowa oświetlenia drogowego czy modernizacja dróg i ulic jest niezwykle ważną częścią inwestycji realizowanych przez gminy czy powiaty. Nowoczesne i energooszczędne oświetlenie przynosi nie tylko korzyści kierowcom czy pieszym wynikające z lepszej widoczności, ale także istotne oszczędności w zużyciu energii a tym samym i w lokalnych budżetach.

Bezpiecznie i oszczędnie

W wielu polskich miastach i gminach znaleźć można instalacje oświetleniowe pochodzące z przed 10 a nawet 20 lat, które nie spełniają dzisiejszych oczekiwań.

Technologia LED umożliwia funkcje sterowania np. regulację natężenia oświetlenia czy włączania i wyłączania lamp o określonej porze. Pozwala to na znaczące ograniczenie zużycia energii, co przekłada się na mniejsze koszty ponoszone przez samorządy lokalne. Istotnym element efektywnego i nowoczesnego oświetlenia LED pozostaje też oczywiście bezpieczeństwo ruchu drogowego, a w dalszej kolejności ich atrakcyjne prezentowanie się na przykład w miejskiej przestrzeni.

Wymiana starszego oświetlenia

Obecnie na rynku dostępnych jest szereg nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań dedykowanych pod oświetlenie dróg krajowych, autostrad, ale i miejskich ulic czy alejek w parkach.

W ofercie EFL-Polaris znajduje się szeroki wybór wysokiej jakości opraw, wśród nich Aris, Shark i Rand.

Oprawa Aris posiada budowę dwukomorową. Korpus i zintegrowany uchwyt mocowania wykonane są z aluminium odlewanego ciśnieniowo, klosz – w postaci bezbarwnej szyby hartowanej zamyka komorę lampy do stopnia IP66. Mocowanie możliwe jest na wysięgnikach lub masztach rurowych, o średnicy 48-60 mm, regulacja kąta odchylenia to natomiast ±10º.

Oprawa Rand – posiada budowę dwukomorową. Korpus i zintegrowany uchwyt mocowania wykonane są z aluminium odlewanego ciśnieniowo. Klosz – również w postaci bezbarwnej szyby hartowanej zamyka komorę lampy do stopnia IP66. Mocowanie możliwe na wysięgnikach lub masztach rurowych, o średnicy 48-60 mm, regulacja kąta odchylenia do ±15º.

Oprawa Vigo – dwukomorowa. Korpus wykonany z profilu aluminiowego a uchwyt mocowania jako odlew ciśnieniowy, lakierowane na kolor czarny. Mocowanie możliwe na masztach i wysięgnikach rurowych o średnicy 60 mm, z możliwością regulacji pochylenia.

Shark – oprawa dwukomorowa, posiada korpus wykonany z profilu aluminiowego a uchwyt mocowania jako odlew ciśnieniowy, lakierowane na kolor szary, klosz w postacie płaskiej, przeźroczystej szyby ze szkła hartowanego, moduł soczewkowy z PMMA. Mocowanie możliwe na masztach i wysięgnikach rurowych o średnicy 60 mm, z możliwością regulacji pochylenia -15° do +15° (maszt, wysięgniki).

Oprawa Rand Solar o budowie dwukomorowej przystosowana do zasilania z instalacji fotowoltaicznej. Korpus i zintegrowany uchwyt mocowania wykonane z aluminium odlewanego ciśnieniowo, klosz w postaci bezbarwnej szyby hartowanej, zamyka komorę lampy do stopnia IP66. Mocowanie możliwe na wysięgnikach lub masztach rurowych, o średnicy 48-60 mm, regulacja kąta odchylenia do ±15º.

EFL-Polaris dostosowuje standardową ofertę opraw do indywidualnych potrzeb Klienta, m.in. w zakresie koloru korpusu czy uchwytu do montażu.

Więcej informacji o oprawach drogowych EFL-Polaris dostępne jest na https://nowastrona.efl-polaris.com/produkty/#drogowe